Moraviaman 2013     Home  

Zdravím všechny návštěvníky mých stránek a vítám vás na těchto stránkách, které jsem udělal pro potěchu přátel, známých, mou i náhodných navštěvníků, kteří zde doufám také najdou něco užitečného.
Náplní těchto stránek jsou moje poznatky z cest z života a hlavně velké množství fotografií z různých akcí s přáteli i bez nich. Vlastně tvář tohoto webu je velice různorodá stejně tak, jak je ruznorodý život a věci, které přináší.

Něco málo o mé osobě
Jmenuji se Karel Uhlíř a narodil jsem se v roce, kdy se narodilo první dítě ze zkumavky v krajském městě Ustí nad Labem. V Ustí nad Labem jsem prožíval krasná léta během základní (27.ZŠ, 25.ZŠ) a střední školy (ISS-COP Železniční v ulici Výstupní č.2).

Pak jsem se na dlouhou dobu přesunul na studia do města piva do Plzně, kde jsem po pěti letech v roce 2001 ukončil vysokou školu se zaměřením na výpočetní techniku. Hned po ukončení jsem nastoupil na doktorské studium a vydržel tam skoro až do konce. Po čtyřech letech jsem díky jedné slečně, těsně před dokončením disertace, přešel na distančni formu doktorského studia a odjel za ní do Irska. Takže po devíti letech co jsem seděl v Plzni na Borech hned vedle hotelu "Hvězda" jsem odešel hledat sve štěsti do komerční sféry a to rovnou do zahraničí. Slečna mě sice opustila, ale práci jsem našel v Barceloně ve Španělsku. Disertační práci jsem dokončil a úspěšně obhájil v roce 2008.
Asi není člověka, který ukončil technickou vysokou školu se zaměřením na počítače a neměl by počítače rád. Stejně jak je to i u mnoha ostatních lidiček, tak i mě přerůstají počítače přes hlavu a jsou mým koníčkem i prací. Začal jsem někdy v roce 1985, kdy jsem dostal k vánocům Atari 800XE. V té době jsem to bral samozřejmě jako hračku pro dospělé, ale na první programátorské pokusy v programovacím jazyce Basic to stačilo. O několik let později jsem přesedlal na první 386SX s 20MB diskem. Pak už to šlo postupně přes 486DX, Pentium 200, AMD Duron 600, AMD Duron 800 a Pentium M 1.7. Dneska už si vystačím jen s notebookem. Není to žadná mašina na paření, ale na práci je to maximálně vyhovující stroj.
Samozřejmě, že vedle počítačů mám i jiné záliby. Jelikož celé dny sedím v práci u počítače, tak se musím přeci také nějak hejbat. Bez pohybu a cvičení bych to asi dlouho nevydržel. Vyzkoušel jsem už docela dost různých sportů: badminton, squash, florbal, silniční cyklistika, posilování, běhání a potápění. Svojí dávku sportu upravuju podle toho, kde se nacházím a jaké jsou možnosti. Pokud je krásná příroda a příjemné počasí, tak si asi nejraději chodím zaběhat. Tenhle sport se dá provozovat prakticky kdekoli a nepotřebujete k tomu žádné extra vybavení. Nejsem žádnej rychlostní bežec, ale za víkend dam klidně 30km, když na to přijde.
Velikou mou vášní je cestování. Rad bych se podíval na co nejvíce různých míst a proto jsem třeba i hledal práci v zahraničí. Mám rád hory i pláže, a když jsou možnosti na nějakou bláznivou akci, tak se určitě přidám. Rád cestuju, ale nerad cestuju sám. Musím svá poznání s někým sdílet a slyšet pak "Pamatuješ jak jsme byli ...". To je pro mne potěšení a příjemné vzpomínání. Přes to, že nejsem nijak dobrej v plánování cestovatelských akci a dělá mi občas problém skloubit všechny mé aktivity dohromady, tak doufám, že toho ještě hodně uvidím :-).

ICQ: 64603203
Skype: kodlos
My status
email: kuhlir(zavinac)kodlos.cz
IP/Name: 3.227.247.17 / ec2-3-227-247-17.compute-1.amazonaws.com